מכוניות מירוץ

אנחנו כאן כדי להרחיב את אופקייך או לפחות לרענן את זיכרונך מעולם הספורט המוטורי. ישנם סוגים רבים של מכוניות ספורט המתחרים זה בזה, אך ניתן לחלקם בערך לשלוש קטגוריות עיקריות: מכוניות מירוץ, מכוניות מירוץ ואוטובוסי מירוץ.

סדרת מכוניות הספורט של רולקס

היא מכונית מירוץ איטית ובעלות נמוכה בהשוואה למכוניות LMP ו- FIA GT. סדרת בלקאר בבלגיה מאפשרת מכוניות תיור עם צלליות כ- GT, ואילו VdeV Modern Endurance מאפשרת למרוץ בכיתת GT3. אין אליפות מירוצי אב טיפוס GT בארה"ב, אך שיעורי הספורט SCCA כוללים שיעורי סדרה היורדים מבחינת מהירות ותחכום. גרנד אם הוקמה בשנת 2000 ומאפשרת למחלקה המהירה ביותר, הכוללת את מרצדס בנץ E קלאס, BMW M3, פורשה 911 ואודי R8 LMS, להיות בעל כנפיים ותכונות אווירודינמיות אחרות.

יש גם מעמד של אב-טיפוס

בו מוצעות מכוניות מירוץ עם מנועים מאד מוסדרים וקרקעיים שאינם ייצור סטנדרטי. בנוסף לאבות-טיפוס של לה-מאן, ישנן שלוש סדרות מירוץ נוספות הנוסעות במכוניות GT. למכוניות אלה יש מגבלות שונות ממכונית ה- FIA GT, אך הן דומות מאוד בסיווג שלהן. מכוניות GT2 הן "מכוניות GT טהורות", ואין הבדל בינן לבין כיתות GT3 ו- GT4 מבחינת המאפיינים האווירודינמיים.

מכונית המירוץ של פורשה

ואתה יכול לראות קבוצות של מאזדה מיאטאס רצות זו בזו, כמו גם מכוניות פורמולה עם כנפיים מקופלות. סוגים שונים של רכבים ששונו במיוחד, כולל מכוניות אלה, מתחרים במירוצי כביש בסביבת רחוב. מרוץ מחולק למספר כיתות מירוץ, עם ייצור המבוסס על מכוניות ספורט ואבות טיפוס ייעודיים. יש מעמד תא טייס סגור של מכוניות מירוץ שנבנו למטרה ובעיקר למרוצי סיבולת.

פורמולה אחת ו- IndyCar הן שתיים מסדרות המירוצים הפופולריות ביותר בארצות הברית. סדרות מכוניות התיור הנפוצות ביותר כוללות את פורמולה 1, פורמולה 2 וסדרת מכוניות הסיור.

סטודנטים ממכללות ומאוניברסיטאות מתחרים במירוץ החד-מושבי פורמולה SAE

בו מכונית חד-מושבית מתוכננת, נבנית ומונעת כצוות רב תחומי ואז מתחרה אחד בשני. זה מאפשר למגוון רחב של מכוניות טיול ומכוניות GT להתחרות במירוצי סיבולת. הסדרה החשובה ביותר למרוצי GT היא סדרת ה- GT של בלאנקפיין, המחולקת לשתי חטיבות: קטגוריות טופ ספורטמן וטופ דרגסטר, שתיהן עם כניסות גלגלים פתוחים, מכוניות מירוץ שהוצגו לראווה ומכוניות מן המניין; וקטגוריית טופ דרגסטר, המציגה מכונית מירוץ וכניסה לגלגל פתוח. בריטספורט מאפשרת סוגים שונים של מרוצי ספורט, אך בריטקר מאפשרת שימוש במכוניות מירוץ למרוצי סיבולת כמו גם למרוצי כביש ולמרוצי כביש.

מירוצי אב-טיפוס ו- GT הם הזדמנות לחברות לבדוק את הדור הבא של עיצוב וטכנולוגיית רכב על הכביש. מכוניות המירוץ המתחרות הן אבות טיפוס לדגמי השנה הבאה ואבות טיפוס לדגמים עתידיים.

למרות שמכוניות תיור בעלות ביצועים גבוהים נשללות מדי פעם ממרכבן ומצוידות במושבים מיוחדים

מיכלי דלק וצמיגים למירוץ, המירוצים הפכו למומחים מדי במכוניות לייצור סדרתי. העובדה שכבישים לא בנויים למכוניות, שלא לדבר על מירוצים, הביאה בסופו של דבר לירידה במספר מירוצי הכביש.

בשנת 1976

המחלקה חולקה לשתי כיתות, מכוניות סיור גרופיות 4 על בסיס ייצור וקבוצות 5 קבוצה 2 מכוניות סיור גדולות, שהן האחרונות מכוניות מירוץ טהורות. חלוקה נוספת בסצנה האמריקאית הביאה להכניסה של סוג חדש של מירוצי GT עם כללי אב טיפוס GT משלהם, שיווצר יותר תחרות בין צוותים עצמאיים – הן GT עצמם והן אב טיפוס – ופיתוח אבות טיפוס שיספקו יותר סביבת מירוצים תחרותית ותחרותית בהשוואה למעמד הקודם. כדי להיכנס למעמד ה- GT, גרנד טורינג היה צריך להיות בייצור סדרתי במשך שנתיים לפחות.

בהדרגה, ההתמחות החלה להיות שונה ממכוניות הגרנד פרי ומכוניות דוגמת בוגאטי סוג 35 היו באותה מידה בבית כמעט בכל מירוצי הגרנד פרי וסיבולת.

סדרת IndyCar משנת 1996

שהופללה מ- CART, התמקדה יותר בסגלגלים במרוצי הגלגלים הפתוחים המקומיים ונאסקר הפכה לדומיננטית יותר ויותר. בהשוואה למרוצי כבישים, אוסף מכוניות שנוסעות 200 מייל לשעה אולי לא נראה כל כך מרגש, אבל קחו בחשבון שהן עושות את זה במהירות של 200 מייל לאינץ ', אחת אחת. האוהדים גם העריכו שמכוניות תיור מייצרות מעל 600 כ"ס. עם ביצועים אלה, מכוניות אלה הן המכוניות המהירות ביותר בסוף שבוע ובמקרים מסוימים אפילו מהירות יותר ממכוניות הגרנד פרי.

מירוצי מכוניות ספורט חורגים הרבה מחוקי ACO ו- FIA וכוללים מירוצים בארה"ב

קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה ואזורים אחרים בעולם. מירוצי סופר סטריט מתחרים במרוצים עם אינדקס קבוע משלהם של 10 – 90 שניות. מירוץ הגרירה החובבני מכסה מגוון רחב של מירוצים, ממכונית מירוץ מוכנה לחלוטין בת 8 שניות ועד מירוץ גרר מן המניין. מרוצי מכוניות מרוץ הם עניין אזורי, עם מסלולי מרוץ וארגונים קטנים המריצים מרוצי מסלולים קצרים עבור אוהדים מקומיים.

עדן כהן

עדן כהן

הירשם לניוזלטר