קידום אורגני 

צילום:freepik

השיווק הדיגיטלי ביצע בשנים האחרונות מהפך בכל האסטרטגיות השיווקיות שמטרתן לקדם את כל אחד מהעסקים. עקב כך מתבצעות פעולות שיווקיות שלא נעשו בעבר, כמו לדוגמה קידום אורגני שמניב תוצאות מצוינות. עם הזמן נוצרה התמקצעות מהותית ברובד זה של עשייה ולכן יש למהלך מקצועי זה תוצאות אפקטיביות מצוינות. התרומה של הקידום האורגני למוניטין של החברה היא רבה מאד מכיוון שבזכות הקידום האורגני הלקוחות הפוטנציאליים נחשפים למהותו של העסק, לתחומי העשייה שלו, או לשירותים המקצועיים שהוא מעניק.

כדי ליצור קידום אורגני מוצלח מתחילים מהקמה של  אתר תדמית איכותי, כדי שהוא יסחוף את הגולשים פנימה. מחליטים מראש על היעדים הנדרשים ועל האסטרטגיה הנכונה כדי להשיג תוצאות אופטימליות. רבים מהגולשים מגיעים לאתר האינטרנט לאור המיקום הגבוה שלו, שהושג באמצעות הקידום שבנוי על כמה נקודות מהותיות כמו מחקר מילות מפתח, אופטימיזציה, תוכן מעולה, בניית קישורים ומחקר מקיף על המתחרים. אם האתר אינו מושלם, ההמלצה היא בשלב ראשון לתחזק אותו, להוסיף את הקטגוריות הנחוצות ורק לאחר מכן לחשוף אותו בפני הציבור כיוון שאם האתר מקרטע, הגולש לא ייהנה מהשהייה בו ולכן לא ישוב אליו בעתיד. 

ביצוע קידום אורגני תוך מעקב אחר התוצאות 

קידום אורגני מתבצע בכמה דרכים וזאת כדי ליצור אופטימיזציה של מלוא האפשרויות. הפעילות הרב כיוונית מעלה עם הזמן את מיקומו של האתר בדף הרלוונטי אשר מופיע בעת הפעלת החיפוש וכך גדלה בהתמדה גם כמותם של הגולשים שנכנסים לאתר.

במהלך הקמפיין, המקדמים בוחנים את התנודות במיקומו של האתר ובהתאם לכך הם מבצעים פעולות נוספות כדי להעלות אותו במעלה המדרגות. כאשר מסיקים את המסקנות בזמן האמת גם השינויים מתבצעים באופן מידי ולכן הדבר מוביל לתוצאות הרצויות של קידום אורגני.

החשיבה והביצוע של הקידום האורגני 

מהלך זה מתבסס על מחקר של מילות מפתח שהן המילים שבדרך כלל משתמשים בהן הגולשים כדי להגיע לאתר שעוסק בתחום שמעניין אותם ואת מילות המפתח הפופולריות ביותר שותלים בתוך המאמרים האיכותיים שמעלים לאתר. האלגוריתם של גוגל מאפיין את התוכן כטקסט מקורי ולא מועתק ודבר זה מעלה את הדירוג של האתר. בכל סריקה כזו האתר עולה שלב אחד או כמה שלבים עד שהוא מגיע למקומות הראשונים שזו השאיפה של כל עסק. הדבר יכול לארוך כמה שבועות, כמה חודשים ואף שנה, אך אנשי הקידום שהם מיומנים ומאד מנוסים פועלים בכמה חזיתות ומצליחים להגיע בדרך כלל ליעדים.

נראותו של אתר האינטרנט 

אחד המהלכים שהם חשובים ביותר לגבי הקידום הוא העובדה שקיים אתר תדמית איכותי שמכיל מידע רב שיעניק ערך מוסף לכל גולש. שיהיה לו קל לעבור מדף לדף ושהוא יהיה גם רספונססיבי. גולשים רבים שגלשו בעבר דרך המחשב האישי שלהם, מבצעים זאת כעת באמצעות הסמרטפון ולכן קיימת חשיבות רבה לאפשר להם לראות את מלוא הנתונים באופן קריא וברור.